Zielińska-Misiun Aleksandra

Aleksandra Zielińska-Misiun – absolwentka Katedry Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. [...] Używanie pędzla i szpachelki… to nudne. Farby na płótnie rozprowadzam za pomocą różnych narzędzi, np. linijek. Podczas tworzenia obrazów lubię patrzeć, gdy grubo nakładane kolory olejnej farby mieszają się na płótnie – to fascynujące! Taki sposób „malowania” tworzy nieprzewidywalne, zaskakujące efekty wizualne i strukturalne, co czyni dzieła wyjątkowymi. [...] Niepowtarzalność moich obrazów najlepiej widać z bliska.
Cykl „The Woman” jest kolekcją abstrakcyjnych obrazów, w których skupiam się na tematyce kobiecej sylwetki. Iluzoryczne postacie przedstawione na obrazach, widziane oczami wyobraźni, są uwiecznione w różnych sytuacjach i pozach ekspresyjnie nakładaną na płótno farbą. Cykl „The View” jest kolekcją abstrakcyjnych pejzaży z różnych stron świata, jak również wyimaginowanych krajobrazów.

W pracach pojawia się metafora, gra wyobraźni, zmieniają się narzędzia, a oprócz koloru dominuje struktura. Obrazy przenoszą nas w bezpieczną podróż, skłaniając do chwili relaksu i odpoczynku.