Borowski Andrzej

Andrzej Borowski urodził się w Żywcu w roku 1969. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie jego nauczycielem w zakresie malarstwa był profesor Zbysław Maciejewski. Otrzymał dyplom w roku 1994 i już wtedy zyskał uznanie, otrzymując wyróżnienie w krakowskim Ogólnopolskim Konkursie Malarskim o tematyce "Pejzaż w malarstwie współczesnym".

Artysta jest również znany jako autor polichromii w kościele św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Jego twórczość artystyczna była prezentowana na licznych wystawach zbiorowych oraz plenerach malarskich w różnych krajach, takich jak Polska, Grecja, Hiszpania, Francja, Belgia, Japonia, Holandia, Anglia, Niemcy, i Włochy. Dodatkowo, jego prace były prezentowane na prestiżowych Targach Sztuki, takich jak "Gent Lineart '95" w Gandawie, SIAC '95 w Strasbourgu, Art Strasbourg '96 oraz Gent Lineart 2008 w Gandawie.

Dzieła Andrzeja Borowskiego znajdują się w kolekcjach zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, oraz Nowej Zelandii.

Tematyką, która przeważa w twórczości Andrzeja Borowskiego, są głównie martwe natury oraz pejzaże. Artysta czerpie inspirację z architektury i przyrody Włoch i Francji, co stanowi główny nurt jego prac. Jego sztuka można określić jako "neorealizm oniryczny".