Wystawy archiwalne


Wernisaż prac Krzysztofa Ludwina

Wernisaż odbył się 16 grudnia o godzinie 15:00 przy ulicy Porcelanowej 23 budynek A3 (Stara fabryka Porcelany).

Krzysztof Ludwin Urodzony w 1962 roku w Krakowie) – polski malarz, akwarelista, architekt oraz wykładowca akademicki. W latach 1981-1987 studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a następnie, w latach 1987-1988 na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych. Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, głównie akwarelą. Malując na płótnie, akrylem i farbami olejnymi, używając przy tym lekkiej żywicy – damaru, uzyskuje efekty zbliżone do malarstwa akwarelowego. Wypracował sobie własny styl, który nazywa „nerwowym ekspresjonizmem”. Na jego obrazach prawie nigdy nie brakuje elementów architektury. Prestiżowy magazyn francuski Pratique des Arts zaliczył go do grona 50. najlepszych współcześnie akwarelistów. O swojej twórczości mówi: "Na malarstwo w moim wykonaniu ma wpływ mój styl życia. Ludzie, których spotykam, codzienne kłopoty, wulgarności, romantyzm, melancholie, cynizm, walka o czas do malowania, o pieniądze za obrazy, litry herbaty zielonej, autodyscyplina, tolerancja dla idiotów, miękkie serce, miłość do kobiet, ich dusz i ciał, rozmowy z kolegami malarzami i architektami , artystami, wymiana doświadczeń z nimi, etc."

wernisaż Krzysztofa Ludwina

fot. Marek Biczak


wernisaż Krzysztofa Ludwina

fot. Marek Biczak

wernisaż Krzysztofa Ludwina

Wernisaż prac Izabeli Josch i Tomasza Machonia

Wernisaż odbył się 20 maja o godzinie 17:00 przy ulicy Porcelanowej 23 budynek A3 (Stara fabryka Porcelany).

Izabela Josch
... malarstwo emocjonalne, lustro wnętrza... polecam, tektura, patykiem... wszystko, co mam pod ręką, może służyć jako narzędzie artystycznego wyrazu. Zatopione w kolorze, przelewa na płótno emocje. Głęboko schowane, wyparte, nie zawsze piękne... Takie, które lubimy skrywać pod maską pozornego spokoju. Miejsca i postaci rozmyte i niedopowiedziane tworzą oniryczny świat artystki.

Tomasz Machoń
Architekt i malarz. Urodzony w roku 1986 we Wrocławiu. Pracuje i tworzy w Suchej Beskidzkiej. Ukończył studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Wspólnie z bratem Janem prowadzi pracownię architektoniczną. Hobbystycznie zajmuje się tatuażem oraz aerografią. Artysta posługuje się różnymi technikami malarskimi oraz nie boi się podejmować różnych, czasem kontrowersyjnych tematów.

Izabela Josch i Tomasza Machon

fot. Marek Biczak


Izabela Josch i Tomasza Machon

fot. Bimart

plakat wystawy Josch - Machoń
baner-partnerzy-wystawy

Wernisaż prac Małgorzaty Stępniak

Wernisaż odbył się 1 grudnia o godzinie 18:00 przy ulicy Porcelanowej 23 budynek A3 (Stara fabryka Porcelany).

Małgorzata Stępniak
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Kunza uzyskała w 1998 roku. Uprawia malarstwo sztalugowe. Artystka fascynuje się kolorem i fakturą, która na wstępie atakuje widza, by po chwili wprowadzić go w epizody z życia codziennego. Jest to malarstwo dojrzałe i wyważone, a jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Małgorzata Stepniak

fot. Marek Biczak


Małgorzata Stepniak

fot. Bimart


Małgorzata Stepniak

fot. Marek Biczak

plakat wystawy Malgorzaty Stepniak
baner-partnerzy-wystawy

Wernisaż prac Jacka Łydżby

Wernisaż odbył się 21 kwietnia, godzina 18:00 przy ulicy Porcelanowej 23 budynek A3 (Stara fabryka Porcelany).

Jacek Łydżba
Studia w częstochowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej i na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca w 1994 roku. W 1999 r. nominowany do nagrody „Paszporty Polityki”. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury w 2006 r. W latach 1995-2015 był wykładowcą na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 2011r. Prezes Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie. Jest malarzem, który wyrósł z tradycji polskiej szkoły plakatu. Dlatego jego obrazy są wyraziste, mocne i jasno komunikujące swój przekaz. Łydżba robi też cykle szablonów i wycinanek, wykazując w nich zmysł dekoracyjny i poczucie humoru, które pozwala mu zbliżyć się do sztuki ludowej i kiczu miejskich graffiti.

Wystawa JACEK ŁYDŻBA

fot. Bimart


Wystawa JACEK ŁYDŻBA

fot. Bimart


Wystawa JACEK ŁYDŻBA

fot. Bimart

plakat wystawy Jaceka Łydżby
baner-partnerzy-wystawy

Wernisaż prac Katarzyny Kani "Mój Sen o Nieśmiertelności"

Wernisaż odbył się 20 listopada, godzina 18:00 przy ulicy Porcelanowej 23 budynek A3 (Stara fabryka Porcelany).

Katarzyna Kania
Urodzona 2 lutego 1983 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Pankiewicza w Katowicach w 2003 roku. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. K. Cieślika w 2008 roku. Dyplom dodatkowy uzyskała w Pracowni działań multi-graficznych pod kierunkiem prof. E. Zawadzkiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu i SMTG w Krakowie.

Wystawa Katarzyny Kani

fot. Bimart


Wystawa Katarzyny Kani

fot. Bimart

baner-partnerzy-wystawy

Otwarcie Galerii Sztuki Współczesnej "... Nowe Inspiracje" — Wernisaż Weroniki Siupki

Wernisaż odbył się 25 czerwca, godzina 18:00 przy ulicy Porcelanowej 23 budynek A3 (Stara fabryka Porcelany).

Weronika Siupka
Ur. W 1977 w Katowicach. W 2003 r uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od tego roku pracuje w macierzystej uczelni jako wykładowca rysunku i malarstwa. Obecnie doktor w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych w kraju oraz zbiorowych w kraju i zagranicą. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 oraz w 2009 roku. W 2008 roku uzyskała stypendium Marszałka Województwa Śląskiego. Wyróżniana i nagradzana w konkursach min. : I nagroda oraz nagroda honorowa ZPAP/O Katowice w konkursie „Praca roku 2007”, w 2009 oraz 2011 roku, wyróżnienie na Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki w Rzeszowie w 2010 i 2012 roku wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym im. Meidnera w Oleśnicy, nagroda Prezesa ZPAP/O Katowice w Konkursie Ogólnopolskim „Praca Roku 2013”. Członek Fyns Frafiske Vᴂrksted.

Fotografia z wernisażu Weroniki Siupki w galerii Pelini

fot. Bimart


Fotografia z wernisażu Weroniki Siupki w galerii Pelini

fot. Bimart


Fotografia z wernisażu Weroniki Siupki w galerii Pelini

fot. Bimart


Fotografia z wernisażu Weroniki Siupki w galerii Pelini

fot. Bimart

baner-partnerzy-wystawy