Bator Lech

Lech Bator urodził się w 1986 roku. Już od najmłodszych lat oddawał się tworzeniu malowanych obrazów. Podjął edukację na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie miał okazję rozwijać swoje zdolności artystyczne pod czujnym okiem wybitnych polskich twórców, takich jak Franciszek Starowieyski czy Antoni Fałat. W 2010 roku ukończył studia z zakresu projektowania graficznego. Mimo że na początku fascynowały go formy graficzne, to wkrótce zdecydował się wyrażać swoje artystyczne wizje za pomocą płótna i farb.

Sztuka Lecha Batora wywodzi się z dziedziny grafiki, gdzie artysta tworzy malarskie kolaże na płótnie, łącząc realistyczne pejzaże z surrealistycznymi postaciami, które są hybrydami ludzi i zwierząt. W swoich dziełach artysta kreuje surrealistyczne światy, w których ludzie z głowami jeleni są uwiecznieni w codziennych sytuacjach, takich jak przejażdżki na skuterze, praca czy gra w tenisa. Kompozycje te stanowią ironiczny komentarz Batora do różnych aspektów współczesnego życia człowieka.

Charakterystyczne dla twórczości artysty hybrydy ludzko-zwierzęce stały się prawdziwą wizytówką jego stylu artystycznego. Prace Lecha Batora znalazły swoje miejsce w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce, Włoszech, Francji, USA oraz Norwegii. Jeżeli kupisz obraz tego artysty i zawiesisz na ścianie, gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obok tego obojętnie.