Prymitiwizm

Malarstwo prymitywne

Malarstwo prymitywne to nurt w sztuce związany korzeniami z kulturą ludową. Jego twórcami przeważnie byli i wciąż są niewykształceni artyści. Artyści, którzy tworzą z autentycznego impulsu twórczego. Charakteryzuje się on dążeniem do uproszczenia form i skupieniem się na osiągnięciu maksymalnego realizmu. "Sztuka naiwna" to inna nazwa tego prądu, która oddaje jego spontaniczny charakter.
Malarstwo prymitywne często sięga po inspiracje w świecie magii, symboliki, ale także w życiu codziennym. To sztuka, która emanuje prawdziwością i  autentycznością, niezależnie od formalnego wykształcenia artysty. Każdy obraz prymitywny opowiada swoją własną, niepowtarzalną historię... sztuka, która zachęca do interpretacji i refleksji.

Kategoria "Malarstwo Prymitywne" to prawdziwa uczta dla tych, którzy doceniają prostotę i oryginalność w sztuce. Obrazy w stylu prymitywnym doskonale komponują się z różnymi wnętrzami, dodając im charakteru, osobistego wyrazu i autentyczności. Zachęcamy do eksploracji naszej kolekcji i do zakupu tych niezwykłych dzieł, które przyniosą do Państwa życia odrobinę surowego piękna i autentyczności.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!