Kraków zwyczajny

Dostępność: W magazynie
Czas dostawy: 1-3 dni
4 000 zł
Brutto

Opis

Nie ma jeszcze opisu tej pracy.

Biogram

Urodzony w 1962 roku w Krakowie) – polski malarz, akwarelista, architekt oraz wykładowca akademicki.

W latach 1981-1987 studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a następnie, w latach 1987-1988 na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych.

Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, głównie akwarelą. Malując na płótnie, akrylem i farbami olejnymi, używając przy tym lekkiej żywicy – damaru, uzyskuje efekty zbliżone do malarstwa akwarelowego. Wypracował sobie własny styl, który nazywa „nerwowym ekspresjonizmem”. Na jego obrazach prawie nigdy nie brakuje elementów architektury.

Prestiżowy magazyn francuski Pratique des Arts zaliczył go do grona 50. najlepszych współcześnie akwarelistów. O swojej twórczości mówi:
"Na malarstwo w moim wykonaniu ma wpływ mój styl życia. Ludzie, których spotykam, codzienne kłopoty, wulgarności, romantyzm, melancholie, cynizm, walka o czas do malowania, o pieniądze za obrazy, litry herbaty zielonej, autodyscyplina, tolerancja dla idiotów, miękkie serce, miłość do kobiet, ich dusz i ciał, rozmowy z kolegami malarzami i architektami , artystami, wymiana doświadczeń z nimi, etc."

Cechy

Ogólne
Oryginał Jedyny w swoim rodzaju
Sygnatura artysty Tak
Certyfikat autentyczności Tak
Oprawa Rama drewniana z szybą
Gotowe do powieszenia Tak
Metoda wykonania
Technika Akwarela na papierze
Wymiary
Wysokość 73 cm
Szerokość 92 cm

Podobne