Byk

Dostępność: Niedostępne
Ta pozycja obecnie jest niedostepna.

Opis

Nie ma jeszcze opisu tej pracy.

Biogram

W swojej twórczości zazwyczaj sięga po błyskotliwe, intensywne barwy oraz wyraźne kontrasty. Często wykorzystuje przejrzyste, a czasem geometryczne kształty oraz powtarzalne elementy, które nadają obrazom unikalny rytm, jednocześnie jednocząc i oddzielając przód od tła. Cały czas dążąc do zachowania naturalistycznego konturu przedmiotu. W związku z tym, czasem obserwator musi poświęcić chwilę, aby dokładnie rozróżnić prezentowany obiekt od otaczającej go przestrzeni. Intensywne barwy i wyraźne kontrasty w twórczości Beate Blume przypominają układankę złożoną z dynamicznych bodźców. Żywe kolory emanują energią, mocą i radością życia. Te silne kontrasty generują napięcie i energię, stanowiąc jednocześnie wyzwanie polegające na stworzeniu poczucia jedności i harmonii.
Aby wzmocnić wpływ kolorów, wykorzystuje rozbudowane formy. Efekt, często osiągany poprzez wykorzystanie czystych barw. Wysoka czystość kolorów sprawia, że obrazy wydają się niemalże przesycone światłem. Każdy fragment, choć pojedynczy, pełni istotną rolę w budowaniu znaczącej całości.

Beate Blume urodziła się 27 września 1966 roku w Gehrden, niedaleko Hanoweru. Jej zawodową ścieżką jest praca jako nauczyciel w gimnazjum, a w dziedzinie malarstwa jest samoukiem.


Cechy

Ogólna charakterystyka
Oryginał Jedyny w swoim rodzaju
Sygnatura artysty Tak
Certyfikat autentyczności Tak
Gotowe do powieszenia Tak
Metoda wykonania
Technika Akryl na płótnie
Wymiary pracy
Wysokość 60 cm
Szerokość 50 cm

Podobne